Mladý pár nemohol byť šťastnejší, keď sa dozvedel o prírastku do rodiny. Celé tehotenstvo 26-ročnej ženy prebiehalo v poriadku a nič nenaznačovalo tomu, že by malo dôjsť k tragédií. Pri pôrode však došlo k fatálnej chybe pôrodnej asistentky.

Tragédia sa udiala pred pár týždňami v jednej z uznávaných argentínskych nemocníc. Stefania Mondragon v osudný deň zistila, že jej odtiekla plodová voda. Manžel Claudio ju okamžite odviezol do nemocnice a bol jej najväčšou oporou aj v pôrodnej sále.

Všetko prebiehalo bez problémov, pričom pôrodná asistentka požiadala budúcu mamičku, aby viac zatlačila. Pri kontrakcií tak urobila, no asistentka nestihla chlapčeka včas zachytiť a spadol na zem. Malý drobček si pri páde vážne poranil hlavu. ,,Bábätko vyšlo tak rýchlo, že ho asistentka nestihla zachytiť a pôrodník nereagoval. Jediné, čo urobili, je to, že ho zdvihli zo zeme a uložili do inkubátora,” povedal zdrvený otec pre dailymail.co.uk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Aj keď sa zdravotnícky personál snažil nehodu ututlať, novorodeniatko museli previezť do inej nemocnice, no počas prevozu nakoniec zomrelo. Nariadená pitva preukázala, že osudným sa mu stal pád. Chlapčeka pomenovali rodičia Valentino a pochovali ho na cintoríne neďaleko ich domu. Celý prípad je predmetom vyšetrovania.

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Facebook/Claudio Mondragon, Pixabay