Počet zaočkovaných infikovaných narastá: Rázne vysvetlenie odborníka!

Dátum:

Denne pribúdajú tisícky infikovaných Slovákov, ktorí absolvovali PCR testy po prejavení príznakov alebo sa dostali do kontaktu s pozitívnou osobou. Ministerstvo zdravotníctva však eviduje čoraz väčší počet infikovaných, ktorí sú plne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. Epidemiológ má jednoduché vysvetlenie!

Na začiatku tretej vlny, dnes už epidémie na Slovensku, bol podiel zaočkovaných, ktorí sa infikovali koronavírusom, okolo 26 %. Po pár týždňoch narástlo toto číslo na 30 %. Zaočkovaných medzi pozitívnymi na začiatku januára bolo 34 % a dnes už hovoríme o 43 %, ktorí sa infikovali ochorením COVID-19 aj napriek tomu, že absolvovali vakcináciu.

Epidemiológ Martin Pavelka z Inštitútu zdravotných analýz vysvetlil, že dôvodom je nutnosť tretej posilňujúcej dávky. ,,Pri omikrone dve dávky nestačia. Žiaľ, vírus mutuje rýchlejšie a my stále očkujeme prvotnými vakcínami, ktoré boli vyvinuté pre pôvodný wuchanský typ. Už len to, že tri dávky fungujú, je veľký úspech,“ uviedol pre tvnoviny.sk, pričom upozornil, že vakcíny na doživotnú imunitu na koronavírus neexistujú, no možno jedného dňa sa tak stane.

Pavelka taktiež zdôrazňuje, že zaočkovaný človek sa skutočne môže nakaziť ochorením COVID-19, no nezaťažuje nemocnice, nemá ťažký priebeh ochorenia a vakcináciou si zachráni život. „Tretia vlna udržateľne klesá od decembra. Proti delta variantu tak kolektívnu imunitu máme. Keby neprišiel omikron, môžeme otvoriť všetko,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YT/SME, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...