Ste milovníkom kávy a máte zároveň radi aj mačičiky? V tomto prípade sa nachádzate na správnom mieste, pretože pod našimi slovenskými veľhorami vzniká čosi originálne.

Už čoskoro si budete môcť kávičku alebo koláčik vychutnávať práve v spoločnosti týchto milých stvorení. Relaxovať pri mačacom pradení alebo hladkaní ich teplého kožúška budete mať možnosť priamo v priestoroch Cat Café Clubu v Poprade. Spoločnosť vám budú robiť štyri nádherné mačičky rôznych plemien a z rôznych kútov Slovenska. Tento im bude zároveň domovom, kde sa budú hrať, spať i jesť. Cat Café Club zriadilo občianske združenie Ostrov pokoja a jeho činnosť je financovaná výhradne z darov.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Prečo klub s mačkami?

Vo svete sú podobné kluby hitom, na Slovensku ich funguje skutočne len niekoľko. “Je dokázané, že mačky sú výborné liečiteľky. Znižujú stres, pomáhajú pri úzkostiach, depresiách aj iných psychických problémoch. Zlepšujú náladu a dokážu vyčariť úsmev aj na tvári najväčšieho pesimistu,” uviedol nám Peter Lipták predseda občianskeho združenia Ostrov pokoja.

zdroj: Cat Café Club Poprad

“Mačky majú známy pôvod, testy na infekčné choroby, platnú vakcináciu a sú pravidelne kontrolované veterinárom. Klub je upravený tak, aby sa zvieratá v žiadnom prípade nedostali do priestorov, v ktorých sa pripravuje občerstvenie,” dodala podpredsedníčka občianskeho združenia Ostrov pokoja Mária Lukačková.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Tieto mačičky vám budú robiť spoločnosť

Meno: Nastasia
Plemeno: Ragdoll
Dátum narodenia: 20. 09. 2017

Nastasia je najväčším maznáčikom. Spomedzi všetkých mačiek je najhravejšia a najprítulnejšia. Zároveň je veľmi hravá.

Meno: Hera Ofcassovia Dolls
Plemeno: Ragdoll
Dátum narodenia: 18. 07. 2017

Hera je temperamentná, zvedavá, prítulná a veľmi spoločenská. V rámci felinoterapie (liečba mačkou) patrí k najvhodnejším plemenám.

Meno: Mafia Ellmar Kiss
Plemeno: Britská krátkosrstá
Dátum narodenia: 11. 07. 2017

Mafia je skôr samotárska, trvá jej dlhšie, kým si nájde cestu k ľuďom. Individualistka, ktorá „ožíva“ najmä v noci.

Meno: Donata Luisa
Plemeno: Britská krátkosrstá
Dátum narodenia: 06. 09. 2015

Donata si „postaviť hlavu“, no ak už skončí v lone alebo náručí, dokáže sa úplne uvoľniť. Ak náhodou nemá náladu či „svoj deň“, radšej sa stiahne a prespí ho, ako keby mala byť nepríjemná.

Ak sa vám táto myšlienka zapáčila a radi by ste navštívili originálny Cat Café Club v Poprade, k dispozícii bude podľa informácií od polovice februára 2018. Všetko, čo sa deje v tomto klube, môžete sledovať =TU= a =TU=

Zdroj/Foto: autor, Cat Café Club Poprad