Podľa Sabaku sa omikronu nikto nevyhne: Dôležité rady na domácu liečbu!

Dátum:

Nárast prípadov variantu omikron v spojení so zvýšeným nárastom infikovaných ľudí potvrdený PCR testovaním naznačuje nástup vlny omikron. Mnohí epidemiológovia sa z tohto dôvodu domnievajú, že novému variantu ochorenia COVID-19 sa nevyhne nikto z nás.

Infektológ Peter Sabaka sa podľa epidemiologickej situácie v susedných krajinách obáva, že novým variantom omikron bude infikovaný každý občan, minimálne sa s ním dostane do kontaktu. V mnohých štátoch s vysokou zaočkovanosťou sa však prejavuje ľahkým priebehom ochorenia a vo väčšine prípadov sa pacient nedostane do nemocnice.

Uznávaný odborník sa preto rozhodol dať pár rád na domácu liečbu. ,,Rozhodne to sú vitamíny C a D, a tiež zinok. Tie môže užívať v bežnej dennej dávke každý,“ vysvetlil pre tvnoviny.sk. Infikované osoby, ktoré majú rizikové faktory ako obezita, cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia či vek nad 60 rokov, by si mali zadovážiť pulzný oxymeter, ktorý meria saturáciu kyslíka v krvi. V prípade, ak by prudko klesla, pacient má volať sanitku.

Ďalším krokom v domácej liečbe je nutnosť spraviť si PCR test a požiadať lekára o predpis lieku molnupiravir s obchodným názvom Lagevrio. Práve toto liečivo má znížiť riziko ťažkého priebehu. Podávanie dôležitých liekov sa má infikovanému človeku podať najneskôr 5 dní po tom, čo sa objavia symptómy. Neskôr nemusia byť natoľko účinné a nezlepšia zdravotný stav pacienta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Televízne noviny TV Markíza, Pixabay, YT/SME

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...