Podľa tajnej služby CIA Vladimir Putin zúri: TOTO mu nevyšlo!

Dátum:

Správaním Vladimira Putina sa začala zaoberať americká tajná služba, pričom vytvorila rozsiahlu analýzu o jeho prejavoch, cieľoch útokov vrátane informácií, ktoré sú pred verejnosťou utajené. Výsledky predstavil samotný riaditeľ spravodajskej služby (CIA).

Americká tajná služba zverejnila výsledky analýzy, kde bol Vladimir Putin označený za nahnevaného izolovaného vodcu, ktorý chce získať globálny vplyv. Ruský prezident má v sebe mnoho rokov ,,dusiť výbušnú zmes krivdy a ambícií“. V týchto chvíľach má dokonca zúriť, keďže invázia ruskej armády na Ukrajinu nejde podľa plánu.

Podľa riaditeľa americkej Ústrednej spravodajskej služby chcel Putin v priebehu prvých dvoch dní invázie dobyť Kyjev, v dôsledku čoho by veľmi rýchlo obsadil celú Ukrajinu. Kyjev však už niekoľko dní odoláva útoku a pre nedostatočný pokrok je rodák z Petrohradu značne rozčúlený a sklamaný. ,,Ide o systém, v ktorom vo všeobecnosti kvôli kariére nie je dobré spochybňovať jeho úsudok alebo mu oponovať,“ povedal William Burns vo verejnom vyhlásení.

Burns očakáva, že ruský prezident zrejme zdvojnásobí svoju silu a bude sa snažiť ukrajinskú armádu kompletne rozdrviť nehľadiac na civilné obete. ,,Cíti, že toto je vojna, ktorú si nemôže dovoliť prehrať. Ale to, čo by mohol byť ochotný akceptovať ako výhru, sa môže časom zmeniť,“ doplnila šéfka Národnej spravodajskej služby Avril Haines.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: Twitter/NowThis

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...