Sociálne siete sú okrem zdieľania zážitkov aj nebezpečným miestom, kde sa ľudia môžu stať obeťami virálnych podvodníkov. To je aj prípad tohto muža, ktorému naleteli tisíce dobrodincov.

Minulý rok obletela svet dojemná správa o istom bezdomovcovi menom Johhny Bebbitt, ktorý daroval svojich posledných 20 dolárov na pomoc Kate McClury. Tej došiel benzín a neznámy z ulice jej mal darovať posledné peniaze na natankovanie. Po rozhovore zistila, že muž je veterán a na ulicu ho dostali drogy, a tak mu s manželom založila konto na stránke GoFundMe. Tam sa im podarilo vyzbierať približne 350-tisíc eur od nič netušiacich a dojatých ľudí, pričom Kate neskrývala nadšenie z toľkej podpory od neznámych.

Američania vyzdvihli krásny príbeh do nebeských výšin a z trojice sa stali okamžite miláčikovia národa aj televízne hviezdy. Vyšetrovatelia ale zistili trpkú pravdu o pozadí celého príbehu potom, čo sa údajný bezdomovec a jeho spasiteľka začali verejne hádať o nazbieraných peniazoch. Bobbitt obvinil dvojicu z neplatenia a manželia zas Bobbitta z toho, že je závislý od drog a že peniaze uvidí, až keď bude čistý. Trojica sa totiž dobre poznala a celý príbeh si vymysleli za účelom získania veľkého množstva financii.

Podvodnícke trio sa poznalo minimálne mesiac pred spustením zbierky a nafingovaného príbehu s benzínom. Napokon sa polícii podarilo odhaliť aj smsky, v ktorých sa Bobbitt priznáva k tomu, že celá vec je len podvod. Momentálne čelia obvineniu z krádeže a podvodu a zrejme ich čaká nepekný pobyt za mrežami.

Zdroj: news.com | Foto: YouTube, Twitter