Príslušníci policajného zboru varujú samosprávy a podnikateľov, aby boli opatrní. V posledných dňoch totiž zaznamenali nekalé praktiky podvodníkov, v dôsledku čoho prišli poškodení o nemalé finančné sumy.

Polícia upozorňuje pred formou podvodu, pri ktorom môže prísť štátna či súkromná organizácia o desaťtisíce eur. Podvodník sa na úvod pripraví a detailne si naštuduje postupy vybranej firmy. Na základe získaných informácií sa následne vydáva za riaditeľa spoločnosti alebo obchodného partnera.

Vytvorí si e-mailovú adresu, ktorá sa veľmi podobá na originálny mail, alebo dokonca pošle správu z reálnej schránky. ,,…odošle účtovnému oddeleniu “urgentnú“ výzvu na uhradenie faktúry, prípadne na transakciu určitej sumy peňazí,“ uvádza sa vo varovaní.

Muži zákona tak vyzývajú slovenské firmy a štátne orgány, aby informovali o nekalých praktikách svojich kľúčových zamestnancov. ,,V prípade, že už došlo k podvodu a mylne boli odoslané peniaze na účet podvodníka, promptne kontaktujte svoju banku a políciu,“ apelujú na Slovákov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR, minv.sk  |  Foto: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj, Pixabay