V nedeľu 6. októbra sa v dopoludňajších hodinách hralo stretnutie medzi Šamorínom a Petržalkou. Necelých 500 divákov už po minúte ostalo zaskočených po tom, ako hostia dostali výhodu pokutového kopu.

Domáci brankár Attila Németh chytal loptu, ktorá bola ešte v ihrisku a následne rozohral rukou loptu na obrancu, ktorý bol evidentne nepozorný. raško Matej Marič-Bjekič totižto miesto pokračovania v hre loptu chytil do ruky a šiel zahrávať päťku.

Následne rozhodcovi neostávalo nič iné, než ukázať na biely bod, čo odštartovalo prehru Šamorína. Pokutový kop síce premenený nebol, no následne dorážka áno a následne už v 5. minúte bolo 0:2. Domáci už len korigovali stav stretnutia na konečných 1:2, pričom aj oni zahodili jeden pokutový kop.