Pred pár dňami došlo k incidentu medzi partiou mladých ľudí a policajtmi, pričom jeden z nich stratil nervy. Konflikt je dokonca natočený aj na videu, ktoré sa momentálne šíri sociálnymi sieťami. Na podnet napadnutej ženy začala konať inšpekcia mestskej polície.

K incidentu došlo 6. apríla v Česku, keď na skupinu priateľov sediacich pri rybníku v Řepích zavolal niekto políciu. Mladí ľudia síce mali nasadené rúška aj rukavice a zdržovali sa na mieste, kde nebol nikto iný, no aj tak porušili vyhlášku. Aj u našich susedov totiž platí zákaz zhromažďovania sa.

Na mieste sa následne objavilo päť či šesť policajtov. ,,Začali sa správať agresívne a vyhrážali sa nám pokutou, na čo, samozrejme, mali právo, uvedomujeme si, že sme porušovali vyhlášku, a teda toto ich správanie absolútne nevyvraciam,“ napísala 19-ročná žena, ktorá bola neskôr napadnutá.

Jeden z mužov zákona bol však veľmi nepríjemný, pričom jeden z mladíkov argumentoval, že sa môžu pokojne porozprávať a poprosil ho, aby prestal kričať. Následne mu mal strážnik uštedriť úder do tváre, kedy sa ho zastala kamarátka, ktorá obratom dostala facku. Práve tento incident je zachytený vo videu.

Inkriminovaný záznam dokonca začala preverovať inšpekcia, pričom hovorkyňa pražskej mestskej polície Irena Seifertová uviedla, že dotyčný strážnik už pre nich nepracuje a jeho činom sa zaoberajú orgány činné v trestnom konaní. ,,…už z prezentovanej časti je zrejmé, že náš strážnik sa správal neprofesionálne a v rozpore so zákonom, čo je neprijateľné a veľmi nás to mrzí,“ dodala pre irozhlas.cz.

>>TU<<< (opens in a new tab)" rel="noreferrer noopener" class="aioseop-link">Útok policajta si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Tereza S., irozhlas.cz  |  Foto: Facebook/Tereza S.