Dvaja známi poslanci skončili s policajným obvinením na krku. Za všetkým má byť údajné nebezpečné vyhrážanie sa, ku ktorému malo dôjsť v lete minulého roka pri Kežmarku. Politici mali podľa polície zastrašovať kežmarského farmára, pričom malo dôjsť aj na fyzický útok.

Podľa informácií portálu Aktuality majú dvaja známi poslanci NR SR na krku policajné obvinenie. Štefan Kuffa a Filip Kuffa za stranu Život, ktorí však prišli do parlamentu ešte v Kotlebovej strane, sa mali v lete minulého roka vyhrážať kežmarskému farmárovi. Od konca roka 2021 sú obvinení spolu s ďalším Kuffovým synom Gregorom z prečinu nebezpečného vyhrážania sa.

Hoci sa policajná hovorkyňa nemohla pre prebiehajúce vyšetrovanie bližšie vyjadriť k prípadu, redakcia portálu má mať dokument, ktorý informáciu potvrdzuje. Polícia hovorí okrem vyhrážania aj o fyzickom napadnutí, pričom sa mali snažiť farmára údajne násilne vytiahnuť z auta. Konflikt politikov a farmára v Kežmarku má mať dlhodobý charakter kvôli sporom o vlastníctvo pozemkov a hospodárenie na uvedených plochách.

Kuffovci podľa všetkého mali farmára slovne zastrašovať “odstrelením” či “mafiánskymi praktikami”. Gregor Kuffa mal napokon poprieť fyzické násilie, kým politici odmietajú celý skutok a hovoria o politickej objednávke. Filip Kuffa zverejnil pred niekoľkými dňami video, kde hovorí, že v danom čase incidentu sa mal nachádzať na rybačke pri Bratislave, kým jeho otec mal tráviť celý týždeň v Nemecku. “Trápna snaha očierniť ma pred ohlásením mojej kandidatúry na predsedu prešovskej VÚC,“ okomentoval obvinenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  aktuality.sk │ Foto: FB/Aktuality.sk