Polícia pátra po nezvestnej zoologičke Miroslave, ktorá zmizla za záhadných okolností pri venčení psov. Tie sa našli uviaznuté na ostrovčeku v okolí Devínskeho jazera, keď boli ku nim privolaní hasiči, aby ich oslobodili. No po Mirke niet ani stopy.

Miroslava S. (45) z bratislavského Starého Mesta, ktorá bola v piatok na prechádzke so 17 psami v okolí bratislavského Devínskeho jazera akoby zmizla pod zem. Naposledy bola videná v piatok okolo 17.30 hod. na Úprkovej ulici a jej posledným  kontaktom bola SMS správa, ktorú odoslala o tri hodiny neskôr. Odvtedy po nej niet ani stopy.

Miroslava pracuje na oddelení marketingu v bratislavskej ZOO a vo voľnom čase venčí psi. Tak tomu bolo aj počas posledného venčenia, ktoré skončilo uviaznutím psov na ostrovčeku, ku ktorých boli povolané záchranné zložky, aby ich odtiaľ vyslobodili. Vyslobodené psi následne previezli do zariadenia Slobody zvierat, odkiaľ ich postupne vydávajú majiteľom.

Akcia na záchranu psov sa zmenila na pátraciu akciu po nezvestnej Miroslava Sojákovej, ktoré bolo políciou oficálne vyhlásené v sobotu večer. Počas pátracej akcie sa našlo jej oblečenie, doklady a aj mobil. Bohužiaľ pre nepriaznivé počasie zapríčinené hustou hmlou a tmou museli hľadanie nezvestnej zoologičky dočasne prerušiť.

Nezvestná Miroslava je 174 centimetrov vysoká, štíhlej postavy  s prešedivenými vlasmi po plecia a sivo- zelenými očami. Naposledy mala oblečený šedý sveter, prešívanú zelenú vestu a šedé nohavice. Na nohách mala obuté trekové topánky. 

Ak by ste nezvestnú Mirku videli alebo mali o nej nejaké info volajte na známe telefónne číslo POLÍCIE 158. 

Zdroj / Foto: Facebook- Polícia Slovenskej republiky, Nový Čas