Oficiálna stránka Policajného zboru na sociálnej sieti prispieva k vyšetrovaniu trestných činov. Muži zákona pravidelne zverejňujú informácie o tragických nehodách, rôznych kriminálnych prípadoch či hľadaných zločincoch. Zdá sa však, že aj administrátori uvedenej stránky majú zmysel pre humor.

Facebookovú stránku polície sleduje viac ako 450-tisíc ľudí, v dôsledku čoho majú zverejnené informácie široký dosah predovšetkým pri pátraní osôb. Strážcovia zákona sa však najnovšie rozhodli zverejniť príspevok s humorným textom. Ide totiž o pátranie po samotnej lyžiarke Petre Vlhovej, pričom opísali jej vonkajší vzhľad a uviedli aj iné znaky. ,,…niektorým spôsobuje dlhodobú frustráciu, iným radosť a hrdosť,“ uvádza sa v príspevku.

Muži zákona následne oznámili aj dôvod pátrania. ,,Extrémne vysoká rýchlosť. Objekt okamžite najať do polície. Potenciálne nasadenie na cestných pirátov a kriminálnikov na úteku. Chytí každého. PETRA, GRATULUJEME!“ odkázali talentovanej športovkyni.

Dôvodom vtipného príspevku polície je slalom Svetového pohára v Zahrebe, ktorý sa uskutočnil 4. januára. Petra Vlhová v chorvátskej metropole vyhrala prvé miesto, pričom predstihla o pol sekundy svoju najväčšiu rivalku, Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Na treťom mieste skončila Rakúšanka Katharina Liensbergerová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR  |  Foto: IG/petravlhova13, policiaslovakia