Polícia Slovenskej republiky žiada od ľudí pomoc. V mimoriadnom pátraní sa však nejedná o nezvestnú osobu, ale o zistenie identity mladej ženy. Muži zákona by chceli udeliť trest dievčine za porušenie zákona v prísne chránenej oblasti, namiesto pochvaly si však od národa vyslúžili poriadnu vlnu kritiky.

Policajti objasňujú priestupok spáchaný začiatkom mesiaca, keď sa žena v chránenej rezervácií so 4. stupňom ochrany odfotografovala za plotom s chránenou rastlinou kosatec nízky. Osoba podľa mužov zákona získava okrem „lajkov za fotku“ aj opletačky so zákonom.

„Akékoľvek informácie k totožnosti osoby na priložených záberoch, k jej súčasnému pohybu alebo pobytu nám občania môžu oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení prípadne formou súkromnej správy na FB profile polície,“ prosí ľudí polícia.

Príspevok však u Slovákov vyvolal masívnu vlnu negatívnych emócií a vyzerá to tak, že občania vo veci nebudú pomáhať a chrániť. „Chytať bežného človeka, čo platí dane a odvody a odtrhnutím rastliny X spôsobí štátu škodu v hodnote BigMac Menu. Už vieme, prečo v kauzách majetkových trestných činov a korupcie vyšetrovateľ nevykoná úkon za 6 mesiacov – chytáme poniklecových vrahov. Hanba,“ píše sa v jednom z viac ako tisícky podobne ladených komentárov. Čo si o tom myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj