Ani 5 mŕtvych študentov, nehody spôsobené opitými vodičmi či každodenné kolízie v dôsledku nedostatočnej pozornosti šoféra nie sú adekvátnym strašiakom pre ostatných. Najnovšie to potvrdila matka pochádzajúca z východného Slovenska, ktorá sa dostala do hľadáčika polície.

Na sociálnych sieťach sa začalo šíriť video, ktoré mala zverejniť samotná matka. S hrdosťou sa pochválila, že nechala šoférovať svoje batoľa. Žena tak nemohla venovať plnú pozornosť vedeniu vozidla a dieťa nebolo umiestnené v autosedačke. Podľa záznamu sa zdá, že ani šoférka nemala zapnutý bezpečnostný pás.

Video už zachytili aj muži zákona, ktorí sa celým prípadom momentálne zaoberajú. Za porušenie zákona hrozí Slovenke uloženie pokuty do 100 eur alebo v blokovom konaní do 50 eur. Riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia PZ plukovník Tomáš Vrábel upozornil, že je konanie vodičky ,,flagrantnou ukážkou nezodpovedného správania sa”.

Podľa jeho slov môže dojsť k fatálnym následkom aj pri slabšom náraze. Polícia z tohto dôvodu apeluje na vodičov, ako aj rodičov, aby si uvedomili vážnosť situácie. ,,…v prípade nutnosti prudkého brzdenia alebo iného náhleho zastavenia vozidla a tohto či už prudko natlačiť na volant (kde sa nachádza dieťa) a pri vyšších rýchlostiach až vymrštiť z vozidla a v konečnom dôsledku až usmrtiť, a to za cenu popularity na sociálnych sieťach. Vyzývame vodičov vozidiel, aby vedeniu vozidla venovali patričnú pozornosť a zbytočne neriskovali život svoj alebo svojho okolia,” varujú Slovákov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: FB/Polícia SR | Foto: FB/Polícia SR, Pexels