Polícia Slovenskej republiky pravidelne zverejňuje rôzne druhy úloh, pričom si chce overiť vedomostné znalosti vodičov alebo im pripomenúť základné pravidlá cestnej premávky, na ktoré už šoféri možno zabudli. Najnovšia hádanka však medzi Slovákmi rozpútala poriadny rozruch.

Muži zákona pred pár hodinami zverejnili obrázok križovatky s otázkou: ,,Kto prejde prvý?“ Na prvý pohľad jednoduchá úloha však spôsobila dlhú diskusiu. Pod hádankou sa objavili stovky komentárov, pričom bolo uvedených niekoľko teórií o tom, aká je správna postupnosť prechádzania áut. Hádky, urážky či snaha vysvetliť správnu odpoveď sa kopili rýchlosťou blesku.

Poznáte správnu odpoveď vy?

Do celej kauzy sa nakoniec zapojila samotná Polícia, ktorá uviedla správnu odpoveď!

RIEŠENIE:

,,Svetelná signalizácia je nadradená dopravným značkám. Tie sa pri nej nachádzajú z dôvodu, ak by nefungovala, prípadne pre nočné hodiny, keď sa na niektorých miestach vypína. Takže v tejto konkrétnej situácii prejde ako prvé auto žlté, keďže ide rovno a červené sa chystá odbočiť doľava.

Ak by semafóry boli vypnuté, autá by sa riadili dopravnými značkami a ako prvé by išlo červené auto.“

Zapnuté semafóry

Vypnuté semafóry

,,Celá táto križovatka je zmätočná a je ťažké si predstaviť, že aj v skutočnosti niekde existuje. V 99,9 % prípadoch dopravné značky pri semafóroch ich “kopírujú”, takže tam, kde ste cez deň na svetlách na hlavnej, ste aj v noci bez zapnutej signalizácie.“

Zdroj: Facebook/Polícia SR  |  Foto: Facebook/Polícia SR