Polícia v plnom nasadení: Za 24 hodín k nám prešli tisíce Ukrajincov!

Dátum:

Aktuálnu situáciu na Ukrajine momentálne sleduje celé Slovensko, ktoré sa snaží humanitárne i finančne podporiť ľudí vo vojnou zmietanej krajine. Okrem skutočnosti, že v každom kúte Slovenska sa v týchto dňoch konajú zbierky, na našich hraniciach prechádzajú do bezpečia tisíce osôb.

Polícia Slovenskej republiky len pred okamihom informovala, že za posledných 24 hodín bolo na hraničných priechodoch na vstupe z Ukrajiny vybavených 12 435 osôb. Aktuálne sú čakacie doby na hraničných priechodoch od troch do 12 hodín. O azyl malo za uplynulý deň požiadať 35 občanov Ukrajiny, kým u jedného zaznamenali nelegálne prekročenie štátnej hranice. „Na všetkých oddeleniach hraničnej kontroly vonkajšej hranice s Ukrajinou je posilnený výkon služby aj príslušníkmi Ozbrojených síl Slovenskej republiky,“ uviedla polícia.

Na hraničnom priechode Ubľa bolo konkrétne vybavených 4 586 osôb, kde je naďalej intenzívny prechod peších, najmä detí s rodičmi a mladých ľudí. Vo Vyšnom Nemeckom bolo zaznamenaných 6 557 osôb, kým na ukrajinskej strane stále čaká približne 900 vozidiel, deväť autobusov a tisíc osôb. Na priechode Veľké Slemence bolo vybavených za posledných 24 hodín 1 292 ľudí, pričom stále tu čaká 300 osôb. „Vybavovací proces naďalej spomaľujú colné kontroly a kontroly posádok vozidiel na strane Ukrajiny,“ dodala polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...