Epidemiologická situácia na Slovensku je v jednotlivých krajoch rozdielna, v dôsledku čoho sa sprísňujú bezpečnostné opatrenia. V jednom z krajských miest je však pribúdajúci počet nakazených natoľko alarmujúci, že musela zasiahnuť polícia.

Nitrianska polícia od dnešného dňa (5. januára) sprísňuje kontroly v súvislosti s potrebou cestovania do krajského mesta. Muži zákona chcú zamedziť veľkému počtu obyvateľov v meste, v dôsledku čoho dôjde k zníženiu možnosti nákazy.

Príslušníci policajného zboru sa však rozhodli pristúpiť k ďalšiemu radikálnemu kroku. ,,Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre vyzýva občanov, aby dodržiavali aktuálne protiepidemiologické opatrenia s dôrazom na zákaz vychádzania a do Nitry necestovali,“ uvádza sa na sociálnej sieti.

V prípade, ak by občania predsa len museli do mesta cestovať kvôli práci, vrátane podnikateľskej činnosti, je nutné zabezpečiť si potvrdenie od zamestnávateľa alebo iný dokument potvrdzujúci účel cesty. Primátor mesta Nitry Marek Hattas sa momentálne snaží rozšíriť počet mobilných odberných miest na pretestovanie ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR-Nitriansky kraj