Je tomu len zopár týždňov, čo sa prostredníctvom internetu začala šíriť znepokojivá informácia, ktorá vystrašila mnohých občanov. V uliciach Slovenska sa mali údajne pohybovať vozidlá, ktorými boli unášané maloleté osoby, pričom polícia označila tieto tvrdenia za nepravdivé šírenie poplašnej správy.

Sociálnou sieťou Facebook sa začalo iba prednedávnom šíriť upozornenie, ktoré šokovalo množstvo vydesených rodičov žiakov základných i materských škôl. Polícia však všetko uviedla na správnu mieru a akékoľvek informácie o unášaní detí v danom období dementovala.

Policajné zložky v Nitre iba pred pár dňami opäť zaznamenali nepravdivú informáciu šíriacu sa Facebookom, ktorá hovorí o bielej dodávke pohybujúcej sa Párovcami a Klokočinou, pričom má osádka sledovať a naháňať deti. Polícia k dnešnému dňu nedisponuje žiadnou informáciou o akomkoľvek protiprávnom konaní v tejto súvislosti a ani neeviduje žiadne nezvestné deti.

Informácia je v tomto momente ďalej preverovaná kriminálnou políciou a jej šíritelia budú jej pracovníkmi kontaktovaní. Pri zdieľaní podobných podozrivých správ buďte mimoriadne opatrní, nakoľko sa môžete dopustiť trestného činu šírenia poplašnej správy! V prípade tohto tretného činu je možné uložiť trest až na dva roky, prípadne za istých podmienok až na osem rokov.

Zdroj: Polícia