Polícia Slovenskej republiky vyzýva novým oznamom na sociálnej sieti Facebook všetkých občanov, aby sa zapojili do nevšednej ankety. Fanúšikovia stránky majú možnosť hlasovať za nové označenie evidenčných čísel vozidiel pre Bratislavský okres, pričom niektoré z možností nemajú s hlavným mestom Slovenska príliš spoločného.

Časy, kedy boli vozidlá Bratislavského okresu označované ako BA či BL, sú nenávratne preč. Prvá z možností nie je na Slovensku k dispozícii už od roku 2010, pričom aktuálne označenie “BL” sa minie už od budúceho roka. Ako na svojich stránkach uvádza polícia Slovenskej republiky, momentálne majú občania možnosť vybrať si nové označenie EČV z možností: “BD, BE, BI a BT”.

A práve nové skratky vyvolali vo vodičoch množstvo otázok a nepochopenia. Tí sa totiž domáhajú vysvetlenia, čo majú predmetné označenia spoločné s Bratislavou. Kým BI a BT obsahujú písmená z názvu hlavného mesta, BD a BE sú podľa diskutujúcich “absolútne mimo”.

Ako uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, do účinnosti vyhlášky 9/2009 Z. z. boli pre bratislavský okres ustanovené iba skratky BA a BL. Vzhľadom na skutočnosť, že všetky predmetné označenia už boli využité, ďalšie skratky mohli byť zostavené buď zo zostávajúcich voľných písmenných kombinácií z názvu mesta Bratislava, ako sú možnosti “BI a BT”, alebo z nasledujúcich voľných písmen z abecedného poradia, a teda “BD a BE”. Nakoľko podľa abecedy využíva skratku BB a BC mesto Banská Bystrica, tieto už byť v možnostiach nemohli.

Zdroj: Facebook