Mnohé politické strany majú ambiciózne plány ako pomôcť občanom počas dlhotrvajúcej krízy. Zvýšenie dôchodkov, vyššie rodinné prídavky či mzdy propaguje takmer každé politické hnutie. Objavili sa však aj návrhy na kravu do každej domácnosti a najnovšie prišiel na pretras trest smrti.

Reč je o politickom subjekte SRDCE vlastenci a dôchodcovia – Slovenská národná jednota. Jej predseda Vladimír Zeman pred dvoma týždňami avizoval, že jeho strana by chcela uplatniť trest smrti. Návrh sa má týka obzvlášť závažných trestných činov.

Túto informáciu potvrdil aj kandidát strany Ondrej Kováč, ktorý sa zúčastnil predvolebnej diskusie na obrazovkách televízie Markíza. Politik pripomenul, že by sme si mali brať príklad z 30 krajín v USA, ktoré stále dovoľujú možnosť uložiť trest smrti v prípade vážnych zločinov.

Kováč je presvedčený, že o trestoch sa občania neustále rozprávajú a rozoberajú jednotlivé zločiny, ku ktorým došlo na Slovensku. ,,Každý v televízií, každý doma v rodinách, v krčme sa rozpráva o tom, že čo by som ja urobila hentomu zločincovi, čo by som ja spravil tomuto zločincovi za takú vraždu, za takéto dorezanie a toto sú tie otázky. Dotýka sa to každého z nás…“ uviedol, pričom zdôraznil, že trest smrti by slúžil ako prevencia a prevýchova ostatnej spoločnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, YT/TV Markíza  |  Foto: YT/TV Markíza, Pexels