Peter Pellegrini sa stal víťazom prezidentských volieb a v júni prevezme “žezlo” po Zuzane Čaputovej. Avšak jeho víťazstvo môže byť do budúcnosti veľkou ranou pre jeho stranu, myslí si politológ Juraj Marušiak.

Aj bežným ľuďom určite napadlo, že po jeho odchode z HLAS-SD, keďže prezident nemôže byť členom žiadnej strany, bude mať strana otázku budúcnosť. Aktuálne nie je známe, kto prevezme líderské kreslo, do hry pripadá celkovo pätica mien. Rozhodne sa na najbližšom sneme strany.

HLAS-SD má aktuálne pomerne vysokú podporu voličov, veď aj v prieskume na prelome marca a apríla získala skoro 18% hlasov. Čo ale bude o niekoľko rokov? Ťažko povedať.

„Myslím, že nástupom Pellegriniho do funkcie prezidenta bude pre stranu Hlas-SD problém nájsť človeka “podobného formátu”. Tým skôr, že tá strana fakticky vznikla a bola vytvorená ako Pellegriniho politický projekt, čiže najprv bol líder a až potom bol povedzme nejaký program, nejaká ideológia strany.

Do veľkej miery to štiepenie v Smere-SD malo personálny charakter, a viac než nejaký ideologicko-hodnotový. Navyše Hlas-SD sa v súčasnosti výraznejšie od Smeru-SD neodlišuje a dve podobné strany asi ťažko môžu existovať vedľa seba,” zhodnotil pán Maruˇiak s tým, že neočakáva, že Hlas-SD môže mať po odchode Pellegriniho zo straníckej politiky “svetlú” budúcnosť. Avšak nechalme sa prekvapiť…

Je rozhodnuté: Slovensko má nového prezidenta, TOTO rozhodlo!

Zdroj: Topky | Foto: IG/Peter_pellegrini