V parlamente je dnes poriadne rušno! Poslanci Národnej rady SR obdržali podozrivé zásielky s neznámou látkou. Dokopy prišlo viac ako 70 listov a v priestoroch parlamentu prebieha dekontaminácia.

Vyhrážanie? Aj nad tým sa zrejme aktuálne zamýšľajú policajné zložky, ktoré boli privolané ku neštandardnej situácii v parlamente. Poslanci Národnej rady SR totiž obdržali podozrivé zásielky s neznámou látkou. Do parlamentu dorazilo viac ako 70 listov s obsahom, ktorý vykazoval mierne dráždivé účinky.

Zásielky mala zachytiť Kancelária NR SR a v súčasnosti prebieha aktívna dekontaminácia priestorov. O situácii informovala šéfka komunikačného odboru parlamentu Zuzana Čižmáriková. Listy boli pritom doručené poslancom naprieč celého politického spektra a nejednalo sa o konkrétne politické strany.

Vedúci kancelárie NR SR Daniel Guspan následne poukázal na potrebu zvýšenej kontroly: “Aj tento prípad ukazuje na potrebu zvýšených kontrol doručovaných zásielok. Opatrenia, ktoré sme v minulosti prijali, sa ukazujú ako správne a opodstatnené,“ uvádzajú Aktuality.sk.

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube, TV Markíza