Real Madrid hrá v sezóne 2023-24 tradične o najcennejšie trofeje, hoci je takmer bez klasického útočníka, suverénna brankárska jednotka a azda najlepší brankár ostatných rokov Thibaut Courtois sa pred sezónou zranil a asi ju celú vynechá a početné straty lomcujú takmer neustále aj defenzívnou.

Celý svet od začiatku svojho pôsobenia v Reale, teda od júla 2023, fascinuje Jude Bellingham, ktorého dokázal tréner Carlo Ancelotti zo stredného záložníka prerobiť na podhrot a dokonca sa objavil aj na hrote. Výborný je tradične rýchlonohý Vinícius Junior, v klube sú stále aj legendy ako Toni Kroos či Luka Modrič.

Doslova kľud Angličana: Bellingham s ďalším skvelým gólom!

Avšak mnohých možno prekvapí, že hráčom, ktorý odvádza nielen slušné výkony, ale je doslova strojom, je uruguajský stredopoliar Federico Valverde. Ten rovnako ako brazílsky krídelník Rodrygo nevynechal ani jeden z 36 duelov a má úplne najvyššiu minutáž zo všetkých.

Valverde odohral už viac ako 2800 minút (čo je cca 88% minutáže), takmer 2600 minút má na konte nemecký stopér Antonio Rüdiger a cez 2500 minút majú na konte ja spomínaní ofenzívni ťahúni Rodrygo a Jude Bellingham.

Pozoruhodné je ale aj to, že len osem duelov vynechal už 38-ročný Luka Modrič, hoci jeho minutáž pozvolna oproti minulým sezónam klesá. Avšak nutno dodať, že dodnes hráva celé zápasy s kapitánskou páskou aj za Chorvátsko, ktoré by mal viesť ako líder aj na EURE 2024, po ktorom sa asi rozlúči s najcennejším dresom, má skončiť v Reale a údajne uvažuje o konci kariéry.

Zdroj: Transfermarkt, Hitky | Foto: IG/Realmadrid