V prvý marcový deň preletela celým Slovenskom šokujúca správa o streľbe na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Vážne poranenou študentkou bola Miška, ktorá musela byť okamžite prevezená do nemocnice. Na osudný deň si spomína veľmi dobre, pričom sa rozhodla opísať udalosti, ktoré predchádzali streľbe.

20-ročná kadetka bola postrelená inštruktorom Vladimírom Š., pričom mal v tom čase zákaz viesť strelecký krúžok. Michaela bola okamžite prevezená do nemocnice a lekári jej museli odstrániť časť pľúc. Priestrel však prerušil miechu v hrudnej časti chrbtice, v dôsledku čoho zostala nadol ochrnutá.

Aj napriek tomu, že mladá žena si presne pamätá, čo sa stalo v osudný deň, doteraz tieto informácie neboli zverejnené. Advokát postrelenej kadetky napokon prerozprával, čo predchádzalo výstrelu. Inštruktor mal v blízkosti tri študentky vrátane Mišky, pričom ich cvičenie nazval duelom.

Podľa jeho inštrukcii mali na seba strieľať, čo je v rozpore so všetkými nastavenými pravidlami. ,,Najprv on ukazoval, ako sa to má robiť s jednou z tých študentiek, no a potom všetci štyria, že kto bude rýchlejší. No a v rámci tohto duelu vyšla tá rana z jeho zbrane,“ uviedol Marko Polakovič pre tvnoviny.sk.

Slovenka po výstrele zakričala a zosunula sa k zemi, kde sa zvíjala od bolesti. Podľa jej slov kričala na inštruktora, aby zavolal záchranku, no on sa vôbec nepohol a iba na ňu pozeral. Následne k nej pribehla jedna zo spolužiačok a okamžite volala zdravotníkov.

Kamerové záznamy preukázali, že Vladimír opakovane opustil strelecký polygón. Z tohto dôvodu vzniklo podozrenie, že sa chce zbaviť zásobníkov, ktoré mal pri sebe. Privolaní psovodi však nemali nájsť žiadne náboje či zbraň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Akadémia Policajného zboru v Bratislave, donio.sk