Zo streľby na Zámockej ulici pred podnikom Tepláreň vyviazla živá iba Radka, ktorú mladý vrah dvakrát postrelil. Akoby zázrakom prežila, no ani ona nemohla tušiť, čo sa stane v osudný deň, keď chcela voľný večer stráviť v prítomnosti svojich priateľov.

Radka bola pravidelnou návštevníčkou Teplárne, kde sa stretávala s priateľmi. V osudný večer skupine kamarátov, vrátane nej, napísal Juraj († 27), ktorému sa podarilo upiecť koláč. Stretli sa tak na Zámockej ulici, pričom Matúš († 23) sa už nachádzal na mieste, keďže bol novým zamestnancom v podniku.

Trojica sedela na lavičkách pred Teplárňou, keď si všimli mladíka s rúškom na tvári. Prechádzal sa po ulici, no neprišlo im to čudné. Predpokladali, že na niekoho čaká a nevenovali mu pozornosť. ,,Juraj sedel na vedľajšej lavičke a bol otočený smerom k nám, chrbtom k vrahovi. Matúš si oprel hlavu o mňa a niečo mi rozprával, keď sa odrazu spustilo peklo,“ prezradila pre cas.sk.

Zabijak najprv trafil Juraja, potom Matúša a napokon Radku zasiahli dve guľky do nohy. Mala šťastie, že sedela blízko dverí, vďaka čomu sa jej podarilo preplaziť dovnútra. ,,Uvedomovala som si, že nohu mám, ale vôbec nekrvácala, cítila som ukrutnú bolesť. Viem, že som rýchlo zatvorila dvere. V živote som sa nebála o svoj život tak ako vtedy. Nevedela som, či tam ten človek je alebo išiel preč,“ spomína na vyčíňanie strelca, pričom bola prvou osobou, ktorá zavolala na tiesňovú linku.

Aj napriek tomu, že 28-ročná žena tušila to najhoršie, stále v nej bola malá iskra nádeje. Dúfala, že jej kamaráti prežili, no opak bol pravdou. Radka je vďačná hlavne policajtke, ktorá pri nej celý čas bola a snažila sa ju upokojiť. Slovenka sa taktiež dozvedela, že majiteľ podniku si nevie predstaviť opätovné otvorenie Teplárne. ,,Povedala som, že ak to otvorí, tak hneď, ako budem môcť chodiť, tam dojdem. Nechcem, aby sme ukázali ľuďom, že sme sa zľakli, práve naopak, mali by sme ukázať, že nás to celé tak posilnilo, že ideme bojovať ďalej,“ zdôraznila na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Tepláreň, Pixabay