Potápači z celého Slovenska sa pred pár dňami streli pri jednom z obľúbených slovenských jazier. Tak ako každý rok, aj teraz boli prekvapení z nálezov, ktoré našli na jeho dne.

V sobotu (27. júna) sa uskutočnil 11. ročník akcie Čisté vody Slnečných jazier v Senci. 29 potápačov z celého Slovenska sa rozhodlo zozbierať odpad z dna obľúbenej turistickej oblasti, ktorú ročne navštevuje 800-tisíc až milión turistov. Jazeré majú rozlohu takmer 120 hektárov a hĺbku až 12 metrov.

Počas posledného júnového víkendu sa potápačom podarilo vyloviť presne 250,3 kg odpadu. ,,Našiel sa pod vodou aj rozvinutý stan a asi meter dlhá nepoškodená vodováha,“ uvádza mesto Senec na sociálnej sieti. Akciu podporila samospráva, Správa cestovného ruchu Senec, Slovenský rybársky zväz Senec, Západoslovenská záchranná služba a DHZ Senec.

V posledných rokoch sa potápačom podarilo vyzbierať 3 700 kg odpadu priamo z dna Slnečných jazier. Najnovšie zábery z akcie jasne dokazujú, že ľudia sa neštítia zbaviť sa pod hladinou takmer čohokoľvek. Presvedčte sa na vlastné oči!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Mesto Senec-oficiálna stránka