Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS SR) informovala na svojej oficiálnej webovej stránke o nevyhovujúcom výrobku, ktorý sa nachádza na slovenskom trhu. Je možné, že zákazníci si nebezpečný tovar zakúpili ešte predtým, ako bol stiahnutý z predaja.

Na slovenskom trhu sa opäť objavil nebezpečný potravinový výrobok, tentokrát od obľúbeného slovenského výrobcu. Na daný produkt upozorňuje aj samotná štátna veterinárna a potravinová správa. ,,Tesco bryndza plnotučná 125g, šarža L01084, Dátum spotreby 13.4.2019, výrobca Syráreň Havran a.s., Priemyselná 1339, 905 27 Senica, dodávateľ suroviny Tatranská mliekareň a.s., Nad traťou 26, 060 01 Kežmarok,“ uvádza sa na oficiálnej stránke slovenskej inštitúcie.

Z výrobku bola totiž počas kontroly odobratá vzorka, pričom analýza preukázala pozitívny nález baktérie s názvom Listeria monocytogenes. Tovar tak nespĺňa požiadavky zo strany nariadení Európskej komisie a zároveň je nebezpečný pre ľudí. Uvedená baktéria totiž napadá nervový systém človeka, pričom môže spôsobiť ochorenia týkajúce sa zápalov, no v najhoršom prípade zaviní aj ochrnutie.

Zdroj: svps.sk  |  Foto: Pixabay