V stredu v raňajších hodinách došlo v trojposchodovom bytovom dome na Baníckej ulici v Prievidzi k požiaru. Muž z bytu, v ktorom k požiaru došlo, musel byť resuscitovaný a s popáleninami prevezený na ARO.

K požiaru v bytovom dome došlo tentokrát v Prievidzi na Baníckej ulici. V stredu pred desiatou hodinou boli hasiči privolaní k trojposchodovej bytovke: “Na zásah boli postupne vyslaní siedmi príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze s dvomi cisternovými vozidlami,” uvádza Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Po príchode hasiči zistili, že požiar vznikol v obývačke bytu na prvom poschodí, pričom hustý dym sa už šíril aj z chodbových okien domu: “Prievidzskí hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do postihnutého bytu, kde našli vážne zranenú osobu,” dodáva so slovami, že muž skončil v nemocnici.

Pacient musel byť podľa informácií MyHornáNitra resuscitovaný a s rozsiahlymi popáleninami bol transportovaný na oddelenie ARO v Bojniciach. Hasiči prekontrolovali aj ostatné byty, no ďalší obyvatelia nemuseli byť evakuovaní. Príčina požiaru je stále predmetom vyšetrovania.

Fotky z miesta požiaru si pozriete >>> TU <<<

Zdroj: myhornanitra.sme.sk, Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne