Finále Farmy 9 sa blíži a čoskoro jeden z finalistov vyhrá rozprávkovú sumu 75 000 eur. Už tento piatok 15. 12. sa dozvieme meno víťaza, avšak najskôr bolo treba vybrať finalistov. Kto sa pridal ako druhý finalista k prvej finalistke Miške?

O vstupenku do finále bojovali v poslednom farmárskom týždni až piati farmári. Preto bolo treba rozhodnúť, ktorí dvaja budú bojovať o 75 000 eur. Toto mal zabezpečiť príchod  exfarmárov, ktorí mali spomedzi Janky, Mišky, Anky, Peti a Šimona zvoliť jedného, ktorý pôjde automaticky do finále. Tou sa nakoniec stala Miška.

Následne bolo zvyšných štyroch treba opäť zredukovať a spomedzi nich exfarmári zvoli, že o postup do finále ďalej bojovať nebude Peťa. Tak zostali už len Janka, Anka a Šimon, pre ktorých mal hospodár Martin ďalšie úlohy. Mali každý zhotoviť syry a spraviť bačovské palice, okrem toho aj varili guláš. Bohužial sa im, ako naschvál, nepodarilo spraviť správny tvar oštiepka a palice mali trochu zlomené.

Napokon im však hospodár povedal, že jedného z farmárov ocenia finančnou cenou “Srdce farmy”. To znamená, že jeden z farmárov získa finančnú odmenu za to, že na Farme “nechal svoje srdce”. O tom mali taktiež rozhodnutím farmári svojím hlasovaním.

Neskôr večer sa konala farmárska rozlúčka spolu s Kvetkou a Martinom. Ešte predtým sa však konala ďalšia eliminácia zostávajúcich troch farmárov a exfarmári rozhodli tak, že ďalej nebude pokračovať Janka. Anka so Šimonom sa odobrali do duelantských chatiek, aby sa v dueli rozhodlo, kto z nich pôjde s Miškou do finále.

Anku a Šimona čakali v dueli samé prekvapenia a prvou úlohou bolo prenášanie vody prostredníctvom handier. Danú disciplínu tesne vyhral Šimon. Druhá disciplína spočívala v pomletí jedného kilogramu ovčej hrudy. Tú opäť veľmi tesne vyhral Šimon a stal sa druhým finalistom a súperom Mišky.

Zdroj: TV Markíza | Foto: Facebook, Instagram