Na nebezpečné výrobky upozornil samotný športový obchod prostredníctvom Slovenskej obchodnej inšpekcie. V prípade, že ste si tieto výrobky zakúpili, môžete ich vrátiť v ktorejkoľvek prevádzke. 

Športová sieť predajní Decathlon upozornila zákazníkov na možné riziko pri používaní dvoch typov ich produktov. Ide o detský spací vak a zopár modelov jedného z ich bicyklov. Pri oboch spomínaných výrobkoch má zákazník právo vrátiť ho v ktorejkoľvek predajni na Slovensku. Spoločnosť vráti za daný produkt plnú sumu a nepotrebujete k tomu ani pokladničný doklad.

Detský spací vak

Ide o detský spací vak “Forclaz 10°”. Spoločnosť preventívne odporúča zákazníkom, aby produkt nepoužívali z toho dôvodu, že v niektorých veľmi zriedkavých prípadoch, by sa mohlo stať, že sa šnúra časti spacieho vaku omotá okolo krku dieťaťa.

Bicykel

Decathlon varuje pred ďalším používaním zopár modelov bicykla „Bicykel B´TWIN Rockrider 540“. Konkrétne ide o nasledovné modely:

1864085 – ROCKRIDER 540, farba sivá, veľkosť XL                                            1864082 – ROCKRIDER 540, farba siva, veľkosť M                                                  1864811 – ROCKRIDER 520, farba čierna, veľkosť M                                            2002103 – ROCKRIDER 520, farba modrá, veľkosť M

Daný bicykel sa predával od 7. 7. 2017 do 18. 12. 2017. Bicykel Decathlon neodporúča používať, lebo v niektorých prípadoch by mohol rám bicykla prasknúť alebo by sa mohlo zlomiť spojenie/zvar medzi hornou rúrou a hlavovou rúrou, čo by mohlo viesť k poruche rámu. To by mohlo mať za následok pád z bicykla.

Zdroj: soi.sk | Foto: soi.sk, Facebook, pixabay.com