V prípade, ak radi nakupujete tovar z pohodlia domova, určite si dajte pozor na podvodnú stránku. Na prvý pohľad vyzerá e-shop ako desiatky iných, no ide o podvod. Na internetový obchod už upozorňuje aj Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) na svojej oficiálnej stránke.

Inšpektori varujú pre podvodným internetovým obchodom www.lunzo.sk. V posledných mesiacoch bolo na spoločnosť podané obrovské množstvo sťažností. ,,…po uskutočnení objednávky a jej následnom zaplatení, nie je tovar spotrebiteľovi doručený,“ uvádza na oficiálnej stránke SOI.

Viacerí spotrebitelia sa snažili odstúpiť od zmluvy do 14 dní, pričom predávajúci toto rozhodnutie akceptoval, no peniaze im vrátené neboli a s predávajúcim už nebolo možné komunikovať. E-shop prevádzkuje spoločnosť Lunzo, s.r.o sídliaca v Českej republike, pričom predáva výrobky kúpené v Číne alebo Singapure.

Zamestnanci inšpekcie upozorňujú, že nie sú oprávnení vymáhať platby za nedodaný tovar či odstúpenie od zmluvy. Aspoň týmto spôsobom sa snažia apelovať na Slovákov, aby nakupovanie na uvedenej webovej stránke poriadne zvážili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: soi.sk  |  Foto: lunzo.sk, Pixabay