Na naše územie má podľa informácií doraziť v brázde nízkeho tlaku studený front. Priniesť by mal prehánky a búrky. Dôvodom je veľmi teplá vzduchová hmota, ktorá sa k nám momentálne dostáva. 

Podľa portálu imeteo.sk je vzduch v našich končinách predovšetkým v spodných hladinách vlhký a práve ten je vhodný pre vznik búrok. Studený front dorazí na naše územie v priebehu večera a búrky sa vyskytnú predovšetkým v noci.

„Výraznejšiu búrkovú aktivitu očakávame počas noci. Od západu postúpi do našej oblasti v brázde nízkeho tlaku vzduchu frontálne rozhranie, ktoré prinesie potrebné parametre pre vznik búrok. Slabý vertikálny strih vetra nebude priať výraznejšej organizácii búrok do väčších zhlukov, napriek tomu sa však v jednotlivých bunkách môže vyskytnúť aj krupobitie,“ uvádza imeteo.sk.

Búrky preto treba očakávať počas štvrtka 12. apríla v popoludňajších hodinách predovšetkým v hornatých oblastiach, ale i počas noci a piatku 13. apríla už na viacerých miestach stredného a východného Slovenska. Dobrou správou však je, že v priebehu piatkového popoludnia sa začne od západu postupne vyčasovať.

Zdroj/Video: imeteo.sk, YouTube,  ilustračné foto/pixabay.com