Národná diaľničná spoločnosť (NDS) cez víkend zahájila predaj diaľničných známok pre rok 2019. Toto sú novinky a zmeny, na ktoré by ste si mali dať pri kúpe veľký pozor!

Národná diaľničná spoločnosť zahájila cez víkend predaj diaľničných známok pre rok 2019. Portál Autobild upozornil vodičov a vodičky, na ktoré zmeny a chyby si dať pri kúpe pozor. Na úvod prichádza výborná správa, keďže ceny známok ostávajú zachované aj pre ďalší rok. Ročná známka vás tak výjde na 50 eur, mesačná 14 eur a desaťdňová 10 eur.

Známky si môžete zakúpiť na novom internetovom portáli alebo pomocou aplikácie, ktorú si môžete rovnako stiahnuť na uvedenom portáli. Naďalej však ostáva zachovaná možnosť kúpy na predajných miestach a na vybraných čerpacích staniciach, ktorých zoznam stránka uvádza v ľavom stĺpiku v sekcii Zoznam obchodných miest.

Pri kúpe diaľničnej známky by ste si mali dávať pozor na chyby, ako nesprávne vyplnenie údajov. Ak sa totiž rozhodnete pre kúpu cez internet a údaje nevyplníte korektne, chybu môžete napraviť požiadaním o opravu, no len do 15 minút. Ak sa rozhodnete kúpiť si známku na ďalší rok už teraz, nemusíte sa obávať prepadnutia tej aktuálnej. Tohtoročná známka má platnosť do 31. januára 2019 a až po jej uplynutí vám začne platiť tá novo zakúpená.

Zmeny nastanú aj pri nákupe diaľničnej známky cez internet, kde je vhodné zvoliť nasledovný postup. Pri jednorazovom nákupe známky na rok 2019 stlačíte ikonu „Úhrada diaľničnej známky“, kde si zvolíte úhradu pre osobné vozidlo alebo prívesný vozík a označíte, či chcete nákup pre jedno alebo viaceré vozidlá. Dávajte si pritom pozor, aby ste zakúpili novú známku s platnosťou na nasledujúci rok a vyplňte správne vaše údaje ako aj EVČ (bez pomlčiek). Zvoľte spôsob platby a po potvrdení budete presmerovaní na platobnú stránku. Vyplňte požadované údaje a po potvrdení od vás môže banka požadovať ďalšie potvrdenie pomocou SMS kódu, ktorý obdržíte. Po zadaní kódu a potvrdení sa objaví oznámenie, ktoré rovnako potvrdíte a zadáte „Dokončiť“. Okamžite obdržíte mail s potvrdenkou vo formáte PDF a môžete pokračovať v kúpe známky pre ďalšie vozidlá či príves.

Diaľničné známky budú stáť rovnako ako minulý rok

Zdroj: autobild.pluska.sk | Foto: Pixabay