Ak uprednostňujete nakupovanie tovaru z pohodlia domova, určite by ste mali zbystriť pozornosť a dať si pozor na podvodnú stránku. Obľúbený e-shop vyzerá rovnako ako množstvo iných, no tento je vytvorený s cieľom okradnúť zákazníkov. Na internetový obchod už upozorňuje aj Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) na svojej oficiálnej stránke.

Inšpektori varujú pred podvodným internetovým obchodom elektroeldo.sk, ktorého kontaktné údaje prevádzkovateľa sú falošné, a dokonca aj skutočná identita prevádzkovateľa nie je známa. ,,Internetovú stránku zaregistroval registrátor so sídlom v Nemecku bez uvedenia totožnosti a sídla prevádzkovateľa stránky,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku inšpekcie.

Slovenská obchodná inšpekcia taktiež vysvetlila, že nemôže vykonať kontrolu podnikateľského subjektu, keďže sídlo firmy sa nachádza mimo Slovenskej republiky. Nemôže tak ani vymáhať plnenie platby za nedodaný tovar konečným zákazníkom. V prípade, ak ste si objednali tovar, ktorý ste už vopred zaplatili, no nebol doručený, neváhajte kontaktovať políciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: soi.sk  |  Foto: elektroeldo.sk, Pixabay