Na Slovensku stále trvá mimoriadna situácia, ktorá je spojená aj s povinnosťou nosiť rúška. Úrad verejného zdravotníctva SR však reaguje na aktuálnu situáciu v súvislosti s počtom nakazených pacientov.

Od soboty (4. júla) od 6:00 hod. došlo k zmene pri nosení rúška. Ochranné prvky už nebudú musieť nosiť osoby so závažnými poruchami autistického spektra, dychovou nedostatočnosťou, kožnými ochoreniam tváre a ľudia s chronickými ochoreniami dýchacích ciest.

Deti v materských školách či jasliach taktiež nebudú musieť nosiť rúška a uvoľnenie sa týka aj detí, ktoré pristupujú k prvému svätému prijímaniu. Radosť určite budú mať dvojice, ktoré sa tešia na svadbu, keďže ani im už nebude prekážať na tvári kúsok látky. Výnimku tiež dostali pedagógovia, žiaci v rámci vzdelávacieho procesu, vodiči verejnej dopravy v samostatne uzavretej kabíne či návštevníci wellness centier.

Úrad verejného zdravotníctva SR však naďalej pripomína, že ochorenie COVID-19 je kvapôčkovou infekciou. „Prekrytie horných dýchacích ciest je jedným z dôležitých nástrojov na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 na území Slovenskej republiky. Cieľom je zabrániť prenosu kvapôčok od nosičov tohto ochorenia a následne tak ďalšiemu šíreniu ochorenia v populácii,“ uvádza sa v oficiálnom dokumente hygienikov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: Pixabay