Tisíce občanov po celom Slovensku bude 29. februára 2020 chodiť k volebnej urne, pri ktorej jedným hlasom preukážu svoj politický názor. Tú možnosť však donedávna nemali našinci, ktorí žijú v zahraničí. Po novom sa však môžu do volieb zapojiť už aj oni, no čas nna vybavenie potrebných náležitostí sa im kráti.

Odovzdať volebný hlasovací lístok bolo komplikované predovšetkým pre Slovákov žijúcich v zahraničí. V prípade, ak chceli voliť, tak museli investovať čas, a predovšetkým peniaze, aby pricestovali domov. Najnovšie sa však môžu zúčastniť slovenských volieb aj keď nebudú na našom území.

O volebný lístok je možné požiadať prostredníctvom aplikácie platformy Slovensko Digital, ktorú nájdete >>>TU<<<. ,,Najväčší záujem je, samozrejme, z Čiech. Potom Anglicko, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko,” uviedol jeden zo zakladateľov Slovensko Digital Ján Suchal pre noviny.sk. Čas na podanie žiadosti sa však kráti. ,,Najneskôr do 10. januára do polnoci, pokiaľ ide o mailové zasielanie elektronicky, alebo v priebehu 10. januára, ak sa to zasiela klasickou poštou,” uviedla riaditeľka odboru volieb Eva Chmelová v oficiálnom vyhlásení ministerstva vnútra SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: depositphotos.com, joj.sk