POZOR ZMENA! Antigénové bezplatné testovanie zavádza v mestách novinku!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva rozhodlo o nových podmienkach pre prevádzkovateľov mobilných odberných miest určených na testovanie atigénovou formou. Bezplatnosť výteru zostáva nezmenená, občania si dokonca prilepšia o možnosť víkendového pretestovania!

Konkrétne sa jedná o mestá a obce nad 5 000 obyvateľov! Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo štvrtý a piaty verejný návrh na uzatvorenie zmluvy o spolupráci pri zriaďovaní a prevádzkovaní mobilných odberových miest. Zmluvu uzatvorí s tými poskytovateľmi, ktorí budú súhlasiť so zmluvnými podmienkami. Tie okrem iného zahŕňajú aj povinnosť testovania minimálne 6 dní v týždni, môžu však fungovať aj celých 7 dní do týždňa, minimálne 8 hodín denne, najskôr od ôsmej hodiny rannej.

Minister Krajčí informuje: „V súčasnosti je na Slovensku 250 antigénových odberných miest. Týmto spôsobom opäť rozširujeme nielen ich kapacity, ale aj celkový systém mobilných odberných miest, kde verejnosť má zadarmo k dispozícii diagnostické vyšetrenie na ochorenie COVID-19 aj počas víkendov a štátnych sviatkov,“ vysvetlil minister zdravotníctva.

Mestá, v ktorých podľa ministerstva nie je potrebné zriaďovať nové mobilné odberné miesta, sú: Bojnice, Dobšiná, Gelnica, Ilava, Komárno, Liptovský Hrádok, Modra, Námestovo, Nová Baňa, Poltár, Púchov, Rajec, Ružomberok, Sliač, Sobrance, Stupava, Svidník, Šahy, Štúrovo, Topoľčany, Tornaľa, Žarnovica.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: IG/igor_matovic_olano, canvas.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...