Okolnosti okolo smrti Milana Lučanského (51) sú stále predmetom vyšetrovania, pričom je viac ako zrejmé, že viacerí členovia kontrolnej komisie majú zmiešané pocity a množstvo otázok. Má ich aj právny zástupca rodiny zosnulého generála, ktorý je z konania ministerstva spravodlivosti nepríjemne šokovaný.

Právny zástupca rodiny Lučanského Miroslav Radačovský sa včera (15. januára) v doobedňajších hodinách nachádzal pred Ústavom na výkon väzby v Prešove, kde bol väzobne stíhaný policajný generál. Novinárom oznámil, že sa vôbec nechcel vyjadrovať pre média a nebolo to tak dávno, čo odmietol zverejniť akékoľvek dokumenty súvisiace so smrťou 51-ročného muža.

Europoslanec však priznal, že nemá inú možnosť, keďže ministerka spravodlivosti aj predseda kontrolnej komisie odmietli jeho účasť na zasadnutiach, a taktiež nemôže s členmi komisie navštíviť priestory väznice či nemocnice, kde sa nachádzal Lučanský. Podľa jeho slov sa bude môcť oboznámiť až s výsledkom vyšetrovania.

Radačovský sa z tohto dôvodu rozhodol zverejniť dokument, ktorý hovorí o zmene pohybu policajného exprezidenta. Podľa tohto dôkazu bol rodák z Popradu hospitalizovaný 9. 12. 2020 v UVV a ÚVTOS v Banskej Bystrici. V zázname, ktorý zverejnilo samotné ministerstvo spravodlivosti, sa však uvádza, že generál sa zranil v noci z 9. na 10. 12. 2020 a následne bol prevezený do nemocnice v Ružomberku. Podľa záznamov sa tak zdá, že bol Lučanský hospitalizovaný ešte pred zranením.

Zbor väzenskej a justičnej stráže promptne zareagoval na zverejnený dokument, ktorý označil za pravdivý. V danom hlásení sa však malo nachádzať sedem adresátov, v dôsledku čoho malo dôjsť k úprave na mieste, kde sú uvedení adresáti. Taktiež sa justičná stráž pokúsila vysvetliť, prečo sa v dokumente uvádza Banská Bystrica. ,,…ak je obvinený premiestnený do iného zdravotníckeho zariadenia mimo pôsobnosti Zboru väzenskej a justičnej stráže, zabezpečuje jeho stráženie najbližší ústav na výkon väzby,“ uvádza sa na sociálnej sieti.

Mnohých Slovákov však vyjadrenie Zboru vôbec neuspokojilo, keďže v skutočnosti je najbližším ústavom ZVJS priamo v Ružomberku. Zverejnený dokument, v ktorom mali chýbať adresáti, zase vysvetlil Radačovský. ,,Na dokumente, ktorým som predložil, nie je nič sfalšované, sú tam len odstránené konkrétne mená a priezviska osôb, kvôli ochrane osobných údajov. Na origináli, ktorý predpokladám orgánom činným v trestnom konaní, však už uvedené sú,“ upozornil na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý a nezaradený poslanec EP, Milan Lučanský, mssr.sk