Len pred okamihom potvrdil Najvyšší súd rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu z februára minulého roka, ktorý uznal bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska (57) a podnikateľa Mariána Kočnera (57) za vinných. 

Obaja obvinení figurovali v kauze zmenky, pričom Najvyšší súd potvrdil ich trest odňatia slobody na 19 rokov. „V otázke viny bolo podľa názoru NS vykonané dokazovanie v takom rozsahu, ktoré umožňuje súdu spravodlivé rozhodnutie. NS považoval za potrebné vypočuť znalkyňu,“ uviedla predsedníčka sudkyňa Alena Šišková, ktorá zároveň poukázala na presvedčivé argumenty v rozdielnosti podpisov. Bývalý riaditeľ Markízy tak bol právoplatne odsúdený s Mariánom Kočnerom, ktorý musí navyše zaplatiť aj peňažný trest vo výške 10-tisíc eur.

Pavol Rusko a Marián Kočner boli obžalovaní z falšovania zmeniek vo výške 69 miliónov eur, ktoré mali obaja údajne podpísať v roku 2000. O 16 rokov neskôr ich začal Kočner vymáhať od televízie Markíza, pričom prokurátor tvrdí, že nielen podpisy, ale aj zmenky boli vyhotovené v roku 2016. Predmetnú skutočnosť mala okrem iného potvrdiť i komunikácia obvineného podnikateľa s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn | Foto: YouTube