Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMU) vydal na najbližšie dni niekoľko výstrah pre takmer celé Slovensko.

Ako sme vás už informovali, koncom týždňa udrú na našom území poriadne silné mrazy, ktoré budú ovplyvnené prúdiacim studeným arktickým vzduchom od severu.

[sociallocker]V noci zo štvrtku na piatok sú vydané výstrahy 2. stupňa pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Martin, Turčianske Teplice, Banská Bystrica, Brezno, Poprad. SHMU varuje nad nočnými teplotami -20 až -24 stupňov. Pre zvyšné okresy je vydaná výstraha 1. stupňa, kde nočné teploty klesnú na -15 až -20 stupňov. Výstrahy sa netýkajú okresov na západnom Slovensku v pohraničných oblastiach.

Z piatka na sobotu budú mrazy pretrvávať s tým, že výstraha 2. stupňa je rozšírená aj na ďalšie okresy. Nočná teplota klesne taktiež na -20 až -24 stupňov.

Okrem mrazov potrápia Slovensko snehové záveje, ale aj silný vietor, pred ktorým sú tiež vydané výstrahy. Na severe nášho územia môže sila vetra dosahovať v nárazoch až rýchlosť 32 – 36 m/s (115 – 130 km/h). Detailnejší popis všetkých výstrah si môžete pozrieť priamo na stránke SHMU.

Zdroj: shmu.sk | Foto: shmu.sk, depositphotos.com
[/sociallocker]