Maroš Žilinka sa dostal do hľadáčika a záujmu verejnosti po svojom nedávnom kroku. Paragrafom 363 ako generálny prokurátor zrušil obvinenia viacerých osôb v exponovaných prípadoch, naposledy zasiahol v kauze Súmrak. Pred jeho domom musela v nedeľu úradovať polícia.

Maroš Žilinka vyvolal u mnohých nevôľu, keď paragrafom 363 zrušil obvinenia Robertovi Ficovi, Robertovi Kaliňákovi, Tiborovi Gašparovi a Norbertovi Bödörovi v kauze Súmrak. K užívaniu paragrafu generálnym prokurátorom sa v RTVS vyjadrila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá si myslí, že by sa mal zregulovať najmä v prípadoch, v ktorých už do hry vstúpil súd.

Žilinkovi pritom podľa posledných prieskumov agentúry Focus dôveruje 45 % Slovákov, kým 47 % k nemu dôveru necíti. Aj z tohto dôvodu sa podľa informácií portálu Noviny v nedeľu pred jeho domom zišlo niekoľko ľudí na proteste, aby vyjadrili svoju nespokojnosť s prokurátorovým konaním.

V rukách držali fotografie Žilinku, no aj Fica či Bödöra, pričom protestu sa zúčastnil i známy výtvarník Peter Kalmus. Ten rovnako ako ďalší napokon roztrhal Žilinkovu fotografiu. Pred domom musel byť prítomný aj policajný antikonfliktný tím. Podujatie však, našťastie, prebehlo pokojne a bez násilia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ, FB/Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR