Sloenská brankárska jednotka Martin Dúbravka v minulosti hájil svätyňu MŠK Žiliny či pražskej Sparty, no už od roku 2018 chytá za Newcastle United. Anglický klub mu dal vtedy šancu a následne bol cca dva roky neotrasiteľný.

34-ročný Slovák dokonca dve sezóny v rade odchytal všetkých 38 duelov svojho klubu v prestížnej Premier League. Všetko sa však nezmenilo ani tak po nepríjemnom zranení, pre ktoré vynechal veľkú časť sezóny 2020-21, ale krok jeho zamestnávateľa v júli 2022.

Vtedy angažoval Newcastle nového brankára, tým sa stal Nick Pope, ktorý bojuje o post anglickej reprezentačnej jednotky. Nečudo, že takýto brankár je v Newcastli prvou voľbou. Avšak nekonečné vysedávanie Dúbravku je frustrujúce, veď v reprezentácii veľakrát ukázal, že je veľmi kvalitný.

Kvalitného a rozchytaného brankára bude Slovensko určite potrebovať aj na EURE 2024 v Nemecku. Hoci to znie škodoradostne, nemohlo sa z pohľadu nášho brankára a celej reprezentácie stať nič lepšie ako to, čo nemožno priať nikomu. Nick Pope si v poslednom zápase vážne poranil rameno a mimo má byť do apríla. Za tú dobu odohrá Newcastle cca dvadsať duelov, ktoré by mohol odchytať práve Maťo.

Avšak už deň po zranení sa začalo v Anglicku špekulovať, že Dúbravka možno jednotkou nemusí byť dlho. V hre má byť návrat na scénu ikony. David de Gea bol cez desaťročie jasno jednotkou Mancheestru United a chytával i za Španielsko. Od júla 2023 je voľný a teraz by vraj mohol dostať zmluvu do konca sezóny. Tá by ho vrátila na TOP úroveň. Pre nášho brankára by to ale bolo mimoriadne frustrujúce a s ohľadom pre reprezentáciu extra fackou.

Fantastická správa pre slovenský futbal: TOTO sme chceli počuť!

Zdroj: X/Fabrizio Romano, Give Me Sport | Foto: IG/martindubravka