Progresívne Slovensko je aktuálne najsilnejšou opozičnou stranou v našej krajine a po tom, ako prehralo so SMERom v predčasných parlamentných voľbách, sa aj vo všetkých prieskumoch drží tesne za ním.

Pod vedením Michala Šimečku, ktorý sa do čela strany dostal v roku 2022, sa jej percentá zodvihli za cca dva roky z vtedajších ôsmych na súčasných cca dvadsať. To je slušný nárast, no je takmer isté, že ak bude chcieť strana vyhrať povedzme v budúcich parlamentných voľbách, ešte nejaké to percento bude musieť získať.

Čo je ale v túto chvíľu podstatné pre stranu, aj naďalej bude jej predsedom práve Michal Šimečka. Ten podľa dostupných informácií nemal v interných straníckych voľbách protikandidáta a získal 155 zo 161 hlasov od delegátov, šiesti sa teda zdržali.

A aký je ďalší cieľ najsilnejšej liberálnej strany u nás? Neprekvapilo, že pán Šimečka okamžite v prejave spomenul súčasnú koalíciu a predovšetkým premiéra Róberta Fica.

„Vážim si dôveru, ktorú mi vyjadrili delegáti hnutia. Za posledné dva roky sme spolu dosiahli viacero úspechov, ale samé o sebe to nestačí. Ficova vláda ženie Slovensko do priepasti. Likvidujú našu spravodlivosť, ekonomiku, médiá aj prírodu. A my ich v tom musíme zastaviť. Poraziť Smer v parlamentných voľbách a udržať Slovensko v Európe. Nikto iný to za nás nespraví. Toto je hlavná úloha pred PS – vyhrať voľby, zostaviť vládu a vrátiť Slovensku nádej na budúcnosť. Tejto úlohe chcem venovať celú svoju energiu a každý deň na poste predsedu PS,” uviedol Šimečka.

Šimečka ostro kritizuje 13. dôchodky: „Nech vláda predloží … !“

Zdroj: Topky | Foto: IG/progresivne_sk