Chelsea viedli za ostatné dve desaťročia takmer dve desiatky trénerov, mnohí z nich boli skutočne ospevované mená. Žiaľ, v londýnskom klube, ktorý utráca aj po príchode nového amerického majiteľa ohromne peniaze, to neklape tak, ako by vedenie chcelo.

Zatiaľ posledným, kto na to doplatil, je Mauricio Pochettino. Ten pritom klub doviedol do finále ligového pohára, semifinále FA Cupu a vďaka výbornému záveru sezóny aj na 6. miesto v Premier League, čo znamená aspoň účasť v Konferenčnej lige. Jeho mladá a doslova nová kabína začínala získavať tvár, no jeho misia “po dohode” skončila.

V médiach sa špekulovalo o tom, kto to v Chelsea skúsi ako ďalší a spájali sa s ňou aj návraty Mourinha alebo Tuchela. Napokon je všetko inak.

Chelsea má previať 44-ročný Talian Enzo Maresca, ktorý v sezóne 2023-24 doviedol Leicester späť do Premier League. Potvrdené to ešte nie je, no Chelsea má byť pripravená zaplatiť Leicestru finančnú komenzáciu, zatiaľ čo manažér má dosťa 5-ročný kontrakt. To sa zdá mnohým bizarné, veď v klube málokto vydrží dlhšie než rok či dva.

Zdroj: X/Fabrizio Romano | Foto: X/Chelsea