Snáď nie je politik, ktorý by sa nevyjadril k útoku na Ukrajinu zo strany Ruska, pričom kroky Vladimira Putina mnohí verejne odsúdili. Svoje stanovisko zverejnil aj minister financií, ktorý však šetril slovami, čo je v jeho prípade mimoriadne neobvyklé. Napokon nesklamal a najnovšie opísal vojnu na Ukrajinu z jeho uhla pohľadu.

Igor Matovič sa rozhodol spýtať Slovákov, čo by urobili, ak by počuli suseda, ako bije svoju ženu. ,,Naberiete odvahu a pôjdete zazvoniť? Zavoláte políciu? Alebo sa budete tváriť, že to nepočujete?“ na úvod sa spýtal politik. Je totiž presvedčený, že v dnešnej dobe je čoraz menej odvážnych ľudí a ignorantov, ktorí by hájili názor, aby si to manželia vyriešili sami, pribúda.

Týmto neštandardným prirovnaním chcel poukázať na to, že týranou ženou je práve Ukrajina a tyranom je Rusko. Podľa jeho slov sú mnohí presvedčení, že by si konflikt mali vybaviť tieto krajiny bez zásahov, no predseda strany OĽaNO to považuje za zbabelosť. ,,Vrah sa nezastaví a Ukrajine naše reči o tom, ako veľmi im držíme palce, vôbec nepomôžu. V Európe po 77 rokoch z hrobu Hitler z mŕtvych vstal a keď ho svet nezastaví ešte na Ukrajine, nakoniec rozpúta tretiu svetovú, len aby splnil svoj chorý sen o obnove Sovietskeho zväzu s nami ako vazalmi,“ myslí si bývalý premiér.

Šéf rezortu financií zastáva názor, že Ukrajine je nutné aj reálne pomáhať. Aj to je jedným z dôvodov, prečo mnohé krajiny posielajú na Ukrajinu zbrane na obranu jej územia. ,,Nie je to nič nemorálne, práve naopak, dodať zbrane slabšiemu, aby bránil svoju vlasť, je cesta, ako ochrániť životy nevinných, ako zastaviť novodobého Hitlera, ako zachrániť Európu pred vojnou,“ dodal Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: YT/POSTOJ TV, Global Analysis, Twitter, FB/Igor Matovic