Takmer každý týždeň vás informujeme o ľuďoch, ktorí podľahli alebo stále bojujú so zákernou chorobou. Nejedného človeka napadne, kedy sa konečne nájde účinný liek na túto pliagu. Mnohí odborníci sa pokúšajú o revolučný objav, ktorý však momentálne zahŕňajú chemoterapie, rádioterapie či rozsiahle chirurgické zákroky.

Vo chvíli, ako je pacientovi určená zdrvujúca diagnóza, prichádzajú na rad “overené“ typy liečebných procesov. Doktor odporučí dávky chemoterapie, rádioterapie, či dokonca okamžité odstránenie nádoru s veľkým množstvom tkaniva. Je táto liečba však naozaj účinná?

Doktor Jones z Univerzity Berkley sa celý život zaoberal lekárskou fyzikou a fyziológiou. Na základe jeho skúseností sa rozhodol študovať dĺžku života pacientov s rakovinou, ktorí podstúpili chemoterapiu a pacientov, ktorí danú liečbu odmietli.

Bohužiaľ, jeho predtucha sa stala skutočnosťou, keďže zistil, že onkologickí pacienti, ktorí mali za sebou chemoterapiou, zomreli rýchlejšie. V priemere žili v dĺžke maximálne troch rokov. Ľudia, ktorí však liečbu odmietli, žili v priemere o 12 a pol roka dlhšie. Dôvodom má byť fakt, že sa do tela nedostali jedy s ionizujúcim žiarením, ktoré zahŕňa chemoterapia.

Zdroj: rethinkingcancer.org  |  Foto: Pixabay