Nie je to tak dávno, čo Igor Matovič poriadne prekvapil verejnosť, keď avizoval výrazné zvýšenie miezd zdravotným sestrám. Je to pritom iba pár týždňov, čo sa verejne sťažoval na nedostatok peňazí v štátnom rozpočte. Zdá sa, že jeho nápadom sa inšpiroval aj premiér v spolupráci s ministrom práce.  

Premiér Eduard Heger a minister práce Milan Krajniak hneď po rokovaní vlády oznámili, že bola schválená odmena pre zamestnancov sociálnych služieb vo výške 500 eur. Peniaze majú byť vybraným pracovníkom vyplatené už túto jeseň.

Celkovo má byť vyčlenených 10 miliónov eur, ktoré budú prerozdelené medzi 15-tisíc ľudí. Odmena sa bude týkať zamestnancov neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, terénnych sociálnych pracovníkov v národných projektoch a zamestnancov sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v neštátnych zariadeniach.

Milan Krajniak neskrýval radosť nad splneným sľubom, ktorý pred pár mesiacmi dal občanom. ,,Veľmi si vážim každého človeka, ktorý pracuje v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) už len preto, že na rozdiel od mnohých štátov západnej Európy, kde nedokázali zvládnuť covid, za posledného dva a pol roka ukázali ľudia, ktorí pracujú v ZSS, že je to pre nich nielen vec zamestnania, ale aj povolania, je to pre nich vec srdca,“ uviedol minister po rokovaní vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Milan Krajniak