Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí navštívil premiér najmenších Slovákov, pre ktorých si prichystal špeciálne prekvapenie. Kým doposiaľ trávili deti v dôsledku prísnych bezpečnostných opatrení čas predovšetkým doma, od 1. júna sa mnohé z nich vrátili do škôlok a škôl, kde sa hneď stretli práve s Igorom Matovičom.

Premiér Igor Matovič a poslankyňa Mária Šofranko navštívili počas MDD po nútenej školskej prestávke deti v MŠ Haburská v Bratislave, kde ich prekvapili nielen autogramiádou a darčekmi, ale aj zaujímavým programom. “Ujo Igor” a “teta Maťa”, ako sa predstavili, im predniesli príbeh o Červenej čiapočke, v ktorom urobili zopár chýb a práve malí poslucháči ich na ne mali upozorniť.

Ako uviedla Mária Šofranko, deti chceli týmto gestom prekvapiť a potešiť. “Bez rozdielu veku sa celým dňom niesla jedna spoločná emócia. Či už to boli najmenší poslucháči v MŠ, ich starší kolegovia na základke, učiteľky či nepedagogickí pracovníci – všetci boli skutočne šťastní, že sa môžu konečne spolu vidieť naživo,” uviedla strana OĽaNO.

Krátky zostrih z akcie zaujal na sociálnej sieti množstvo Slovákov, ktorých však rozdelil na dva tábory. Kým jedni boli z konania premiéra nadšení, iní s ním nemali zľutovanie. “Perfektné… Obyčajný človek, ktorý sa vie priblížiť deťom a urobiť zo seba aj hlupáčika… Chcela by som vidieť, ako by toto zvládol Fico,” znie jeden z podporných komentárov, ku ktorému sa pridáva i ďalší: “Ešte nebolo premiéra, ktorý venuje toľko času pre ľudí. Táto vláda pracuje pre ľudí, nie ako Fico a Pellegriny.”

Super, pán premiér, ste jednička, toto ešte žiaden premiér nespravil, len tie ich predvolebné ťahy, to boli tak očividné, že kupujú hlasy, ale z toho nikto nemal tažkú hlavu,” myslí si Alžbeta, ktorej názor absolútne vyvracia istá Hana: “Infantiný jedinec, čo s tým chcel dokázať?! Nech ide na úrady práce čítať, tam mu to pekne pribúda.” K nej sa pridala aj Miroslava, ktorá si myslí, že ľudia tejto krajiny očakávajú od premiéra inú činnosť ako čítanie rozprávok. A aký názor máte vy?

Zdroj: FB/OĽaNO