Ivan Korčok je spoločne s Petrom Pellegrinim hlavným favoritom prezidentských volieb na Slovensku v roku 2024 a preto je každý krok či výrok týchto kandidátov mimoriadne sledovaný. Ivan Korčok ale urobil “dvojitý” prešľap.

45-ročný Tomáš Drucker zo strany HLAS-SD, ktorý je aktuálne ministrom školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR, poukázal na prešlap tohoto kandidáta na prezidenta, ktorého sa dopustil behom volebnej kampane, ktorá oficiálne začala 9. januára.

Druckerov rezort mali znepokojiť nedávne aktivity popredného prezidentského kandidáta Ivana Korčoka, ktorý navštívil dve stredné školy, a to Gymnázium v Snine a Strednú zdravotnú školu v Lučenci. Ministerstvo upozorňuje, že predvolebná kampaň na školách je nezákonná. Dá sa totižto viac než len predpokladať, že Ivan Korčok hovoril so študentmi aj o politických témach.

„V spomínaných dvoch konkrétnych prípadoch je podľa ministerstva školstva dôvodné predpokladať, že išlo o politickú propagáciu, hoci obsah diskusie nemusel mať primárne politický obsah. V tomto kontexte je však potrebné vziať do úvahy aj čas návštevy školy, keďže od 9. januára 2024 prebieha volebná kampaň. Rovnako nie je prípustné využívanie priestorov škôl a diskusií so žiakmi na politickú propagáciu prostredníctvom propagačných obrázkov alebo videí, ktoré sú používané v rámci politickej aktivity alebo volebnej kampane. Aj v tomto konkrétnom prípade kandidát publikoval na sociálnych sieťach zábery z diskusie na škole, ktoré využil v rámci svojej volebnej kampane,” poznamenalo ministerstvo v tlačovej správe.

Každopádne, nie je vylúčené, že minister Drucker a spol. sa snažia urobiť takto konkurentovi jeho stranníckeho kolegu Petra Pellegriniho “zlú povesť”, no zároveň pán Korčok by si mal dávať v tomto období pozor na akýkoľvek prešľap, ktorý by ho mohol stáť prezidentské kreslo.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/ivankorcok