6. decembra paralyzovala celé Slovensko zdrvujúca správa o výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove. V 12-poschovodovom paneláku žilo 47 rodín, pričom celá krajina spojila svoje sily, aby pomohla jeho obyvateľom či už finančnými alebo materiálnymi darmi.

Výbuch plynu na Mukačevskej 7 spojil celé Slovensko, ktoré sa empaticky snažilo pomôcť všetkým obyvateľom bytového domu postihnutých tragédiou. Žiaľ, pri nešťastí prišlo o život 7 osôb, pričom jedna je nezvestná, a ostatné nadobro stratili svoje domovy. Panelák totiž musel byť z bezpečnostných dôvodov celkom zbúraný a majitelia bytov sa tak stali z hodiny na hodinu bezdomovcami.

Ľudia z celého Slovenska však spojili svoje sily a na transparentný účet zasielali menšie i väčšie sumy na podporu obetí výbuchu. Celkovo sa napokon vyzbierala čiastka 5 117 269,51 €, ktorá bola v týchto dňoch prerozdelená medzi majiteľov 47 bytov v zmysle Zásad pre rozdeľovanie finančných prostriedkov získaných darovaním na pomoc osobám postihnutých mimoriadnou udalosťou.

Kým osoby, ktoré vlastnili dvojizbové byty, dostali sumu vo výške 88 736,79 €, na trojizbový byt pripadla čiastka 108 456,30 €. “Mesto Prešov v mene obyvateľov z Mukačevskej 7 srdečne ďakuje všetkým ľuďom, ktorí pomohli,” uvádza sa na oficiálnej stránke mesta Prešov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: presov.sk